WASZE PYTANIA

Jeśli płytka została prawidłowo przygotowana do położenia lakieru, a niechciany później lakier nie został zdjęty w sposób agresywny, nie był zdrapywany czy podważany to nie ma obawy, że hybryda zniszczy paznokcie.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie? FAQ, wasze pytania

Load More

 

Przede wszystkim nie należy tego robić samemu w domu jeśli nie dysponuje się odpowiednimi narzędziami i kompletną wiedzą. Jeśli jednak z jakiegoś względu nie można powierzyć tego zadania profesjonaliście, przede wszystkim trzeba zachować ostrożność. Lakier hybrydowy można usunąć poprzez namoczenie paznokci w acetonie. Należy pamiętać, aby szczelnie owinąć paznokcia wacikiem nasączonym acetonem. Bardzo ważne jest także, aby stworzyć okluzję za pomocą nieprzepuszczalnego materiału (np. rękawiczka foliowa), ponieważ aceton bardzo szybko wyparowuje. Nie wolno moczyć paznokci w acetonie dłużej niż 10 minut, jest to absolutne maksimum, gdyż specyfik ten bardzo wysusza tkankę i może doprowadzić do uszkodzeń zarówno paznokcia, jak i skóry palców. Następnie należy delikatnie podważyć zmarszczony materiał drewnianym patyczkiem. Nic jednak na siłę. Kiedy resztki masy zostaną na paznokciu, można delikatnie, z wyczuciem je spiłować z płytki.

jak zdjąć lakier hybrydowy samemu? Wasze pytania

Load More

 

Płytka paznokciowa zbudowana jest głównie z białka zwanego keratyną i  jest to tkanka martwa, zatem nie musi oddychać. Stan paznokci zależy od tego w jaki sposób zadba się o łożysko, macierz i otaczającą je tkankę (potocznie skórki).

czy paznokieć musi oddychać? Wasze pytania, FAQ

Load More

 

Jeżeli stylizacja jest wykonywana w sposób prawidłowy to nie powinna zniszczyć paznokci. Jeśli jednak po ściągnięciu koloru widać, że płytka nie jest w najlepszej kondycji, można zdjąć całkowicie masę i dać paznokciom odpocząć kilka tygodni, a w tym czasie mocno dbać o dłonie i paznokcie stosując preparaty regeneracyjne.

czy długotrwałe noszenie hybrydy niszczy paznokcie? Wasze pytania, sekcja FAQ

Load More

 

Niestety nie, ponieważ lakier hybrydowy czy żel ma zupełnie inny skład chemiczny niż lakier tradycyjny, przez co ten ostatni nie utwardza się pod wpływem promieniowania UV lub światła LED.

czy zwykły lakier wyschnie w lampie? FAQ, wasze pytania

Load More

 

Należy pamiętać, że lakier może się ubrudzić w pewnych przypadkach. Bardzo dużo zależy od tego, czy podczas sprzątania używamy rękawiczek. Niektóre detergenty mogą powodować przebarwienia. Mogą one wystąpić również po kontakcie z ciemnymi ubraniami (poprzez zastosowany barwnik złej jakości), niektórymi przyprawami (np. silnie barwiąca kurkuma) czy świeżo zafarbowanymi włosami. Warto również wiedzieć, że światło solaryjne może powodować żółknięcie nawierzchniowej warstwy stylizacji. U mnie w salonie stosuję jednak top, który zawiera filtr UV, co minimalizuje ryzyko wystąpienia przebarwień.

Czemu stylizacja się brudzi? Wasze pytania, Margarette Nails

Load More

 

Istnieje kilka takich sytuacji. Przede wszystkim jeśli na paznokciach widnieje czynna infekcja. Niezależnie od tego czy występuje infekcja bakteryjna lub grzybicza płytki paznokciowej, czy infekcja wału paznokciowego, jest to bezwzględne przeciwwskazanie do wykonywania stylizacji paznokci. Taki stan należy całkowicie wyleczyć, po czym można ponownie wykonać stylizację. Nie wolno przykrywać jakąkolwiek masą paznokcia w przypadku, gdy występuje na nim wyciek ropny lub krwisty. Z pewnością przeciwwskazaniem jest także reakcja alergiczna na jakikolwiek preparat wykorzystywany do wykonania stylizacji. Jeśli pojawią się wątpliwości, czy występujące na paznokciu zmiany są przeciwwskazaniem do położenia hybrydy czy żelu, doświadczona i wykształcona stylistka powinna je rozwiać.

Kiedy nie wolno nakładać stylizacji? Przeciwwskazania do stylizacji.

Load More

 

Jeśli zauważymy u siebie kilka z następujących objawów:

  • zaczerwienienie tkanki otaczającej paznokcia
  • pęcherzyki, nierzadko ropne lub surowicze, na opuszkach i wokół paznokcia
  • pieczenie, ból, swędzenie i opuchlizna palców,
  • czerwone plamy w obrębie palców, czasem na reszcie ciała,
  • opuchlizna dłoni,
  • wzmożona kruchość, łamliwość i rozdwajanie się paznokci,
  • nadmierne łuszczenie skóry wokół paznokci,
  • onycholiza (odchodzenie paznokcia od łożyska)

to możemy podejrzewać u siebie reakcję alergiczną, niekoniecznie na hybrydę, możliwe, że również na preparaty, które zostały użyte do wykonania stylizacji. Przede wszystkim trzeba niezwłocznie usunąć materiał znajdujący się na paznokciach. Dalsze leczenie ustali lekarz dermatolog.

Należy wiedzieć, że prawidłowo wykonana stylizacja oraz dostatecznie wysoka moc lampy minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej do minimum.

Jak rozpoznać uczulenie na hybrydy? Wasze pytania, FAQ

Load More

 

Niezależnie od tego jak silne i głębokie jest to uszkodzenie, czy paznokieć odrośnie zdrowy zależy od tego, czy nie została uszkodzona macierz paznokcia, jest to miejsce wzrostu płytki paznokciowej. To właśnie od kondycji i zdrowia macierzy zależy jak szybko, w jaki sposób i w jak dobrej jakości rośnie paznokieć.

Czy paznokieć po zabiegu odrośnie zdrowy?

Load More